фото з сайту МВС |
Хочу описати свій досвід отримання такого документа як відомість про відсутність або наявність судимості, а також проставлення на ньому апостиля. Даний документ буде потрібен Вам у випадку, якщо ви, допустимо збираєтесь закордон на навчання та збираєтесь виробляти документ з дозволом на проживання з метою навчання.
Відповідно до статі 19 Закону України «Про захист персональних даних» відомості про відсутність або наявність судимості громадянам на їх запит надаються безоплатно.
Згідно статті 16 вищеназваного Закону запит задовольняється протягом тридцяти календарних днів з дня його надходження. При собі необхідно мати оригінал та ксерокопію документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон тощо). Також слід заповнити заяву. З власного досвіду можу сказати, що при подачі заяви, тобі заявляють, що відомість буде зроблена через місяць, тобто поблажок не буде. Також тобі дружно радять звернутись до пришвидшеного режимі.
Якщо ж ви хочете скористатись цією послугою, то існують держпідприємства, які у цьому вам сприяють. Вартість послуг (у Львові) такі:
- вироблення довідки до 5 днів - 100 грн
- вироблення довідки до 10 днів - 75 грн
Зокрема такими послугами у Львові займається ДП МВС України "Львів-Інформ-Ресурс". Знаходиться дана установа на вул. Липинського, 36. (поблизу Управління міліції, що за адресою вул. Липинського, 44)
Не секрет, що установи такого типу створені, аби компенсувати "хліб і сіль" державним службовцям, які трішки втратили його при проведенні адміністративної реформи зокрема. Але наші службовці винахідливі, тому знайти вихід з ситуації не біда. Тим більше, якщо Вам дійсно ця довідка потрібно дуже швидко. Зауважте, що довідку Вам видадуть з датою на момент написання заяви. Це може бути важливо, якщо Ви хочете перестрахуватись та мати більший коридор днів при подачі документів закордоном.
За даним посиланням можна знайти зразки відомостей, заяв, а також адреси управлінь де даний документ можна зробити (станом на 2012 рік):
Для того щоб ваш документ виданий українським відомством був дійсним на території іноземної держави, на ньому слід поставити апостиль.
Що таке апостиль? Відповідно до Гаазької Конвенції (1961 року), офіційні документи, які будуть використовуватись на території держав-учасниць Конвенції, мають засвідчуватися спеціальним штампом «Apostille», проставленим компетентним органом держави, в якій був складений документ. Офіційні документи, на яких проставлено апостиль, не потребують будь-якого подальшого засвідчення (легалізації).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України „Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів” від 18.01.2003 р. № 61 апостиль проставляється:
- Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;
До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
- Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
- Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів. Зокрема і відомість відсутність/наявність судимості.
Термін розгляду документів для проставлення апостиля – до 5 робочих днів.
Згідно з Наказом МЗС "Про розмір та порядок оплати послуг з проставлення апостиля" N253 від 22.12.2003 року, плата за проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, становить, для:
- громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51,00 гривня);
- юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85,00 гривень).
Варто зазначити, що між деякими країнами та Україною існують партнерські договори, які скасовують потрібність апостиля. Тобто держави визнають документи, без їх засвідчення.
Їх актуальний перелік можна подивись під пунктом "Перелік держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (1961 р.)" за наступним посиланням:
А за наступним посиланням можна почитати детальніше про процедуру проставлення апостиля.
Документи приймаються за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська 2. Приміщення дипломатичної академії України (під’їзд № 2).
Адреси представництв МЗС у регіонах:
З власного досвіду зазначу, що у Львові (в представницві, що знаходиться в приміщення Обласної ради, кабінет 120), досить швидко роблять апостиль (мені в день подачі документів його одразу й проставили), і звертатись до послуг посторонніх за більшою платою, аж ніяк не потрібно.
Сподіваюсь дана інформація стане комусь з Вас у пригоді.
Використано матеріали й інформацію сайтів МВС, МЗС та власного досвіду і гаманця.
Додвіку про несудимість можна взяти у Салекс http://salex-lcc.com.ua/dovidka-pro-nesudimist-u-m-lviv-i-oblasti.html дуже швидкий сервіс
ReplyDelete