7/13/2012

Celtic forever

Не те, щоб я був сильним прихильником Глазго Рейнджерс чи Селтіка, проте я любив спостерігати матчі Old Firm Derby. Пристрасті, які киплять під час поєдинків цих клубів важко передати, а додавши до цього шалену шотландську не поступливість і поготів. 

На жаль, менеджмент через одне місце, привів ренджерів до серйозних фінансових проблем, і як результат - масовий розпродаж футболістів та делегування до 4(чертвертого!) дивізіону шотландського футболу. Думаю, немає сумнівів в тому, що ми побачимо Глазго через 4 роки в Прем'єр Лізі Шотландії немає.  А може й навіть раніше у Єврокубках(шляхом завоювання кубку Шотландії чи за деяких обставин просто місця у фіналі). А до того часу нас чекає домінація Селтіка та втрата головної насолоди для шотландців. Окрім того, як це не дивно, дербі та присутність клубів в лізі, становила досить велику долю в економіці країни.

7/12/2012

Львів зникає з футбольної карти України

"У зв’язку із скрутним фінансовим становищем ФК “Львів” у сезоні 2012-2013 років не буде представлений у Першості серед професійних футбольних команд", заявило Керівництво клубу.

Про фінансові проблеми "городян" було відомо вже давно - ключові гравці розпродані, поразки за поразкою, і як результат виліт у Другу Лігу. Та навіть коштів на неї, не знайшлось у власників.

Сумне рішення насправді, адже у такому місті як Львів, з такою фанатською базою, стадіонами та інфраструктурою, мало місце існування для двох клубів. Натомість в місті Лева, продовжують "існувати" ФК "Карпати" з щедрим на придбання та функціональні рішення, регіоналом Димінським. Наступний сезон біло-зелені проведуть на стадіоні "Україна", бо, як заявляють керівники, "Арена Львів" виявилась нефартовою для клубу в завершенні чемпіонату. Це з розряду "щоб не плакать, я сміявсь". 

За чутками на новій арені, матчі буде проводити ужгородська "Говерла", до моменту повної реконструкції свого стадіону.

7/11/2012

анти-Інтернет закон прийнято в Росії

Сьогодні Державною Думою в другому і третьому читаннях був прийнятий "Закон про чорні списки сайтів з забороненою в РФ інформацією". Інакше, як анти-Інтернетним законом його назвати думаю не можна.


Законопроект дозволяє фільтр Інтернет сайтів(шляхом створення реєстру), а також блокування забороненого контенту. Як заявляє одна з авторів закону, депутат від провладної партії, він був прийнятий в інтересах дітей. А кого ж іще можна залучити до причин такого закону? За дітей переживають депутати звісно.

На разі адміністративної відповідальності за порушення контенту не передбачається, проте, за словами депутатів, це питання вони розглянуть в найближчому майбутньому.

Депутати наголошували, що приймали закон з урахуванням думок "визнаних експертів галузі". Проте останні два дні, тільки і було шуму та протестів, від Вікіпедії, Яндексу, Лайвджорналу та інших зубрів Інтернет індустрії. Заяв про їх недопущення до обговорення закону, було вдосталь, проте на владу це не вплинуло.

Відтепер публікація на Вікіпедії голої тітоньки(припустимо картини чи скульптури), зможе запросто трактуватись як еротична інформація, і сторінка буде видаленою. Це не тільки призведе до культурного тормозіння. Закон по суті створює цензуру для всього, що не подобається "уповноваженому органу РФ". Окрім того, раніше Державною Думою було введено уточнення, щодо розширеного поняття "наклеп". Благо наклеп, перевели до адміністративних правопорушень. Всеж, цей закон в поєднанні з цими уточненнями - ідеальний інструмент для нищення опозиції та спотворення інформації. Тоталітарний ідеологізм добрався вже й до Інтернету. 

Українцям зловтішатись не слідує, адже багато з нас користується ресурсами рунету, зокрема торент-трекерами, сайтами новин, тощо. Фільтрування інформації стане серйозною перешкодою розвитку ліберального суспільства Росії. Ба більше, думаю такий закон зовсім скоро може дійти і до нас - Верховна Рада, любить копіювати закони з Росії. Зокрема вже з'явились чутки про ідею перетворити міліцію в поліцію.

Закон вступає в силу з 1 листопада 2012 року. Тож друзі-пірати, запасайтесь гігабайтами носіїв, та перекачуйте рунет. Й сподіваємось на краще. Elections are coming...


Роздуми були написані, за допомогою матеріалів від 

7/10/2012

Практичні поради, як відкрити польську візу


Дуже часто на заваді хорошої поїздки, стає така річ як відсутність візи. Друзі часто звертаються до мене за порадами, як краще і без проблем відкрити візу. Саме тому я вирішив написати матеріал, який у майбутньому може стате комусь у пригоді. Зроблю я це на прикладі Польщі, так як саме у справах відкритті віз з її консулятами я маю досить великий досвід. Загальну інформацію можна прочитати на сайті консульства, тут я опишу деякі корисні моменти.

Отже перш за все слід пам'ятати, що існують два типи віз. Це шенгенська віза, яка дає вам право подорожувати країнами Шенген зони і Національна(в нашому випадку польська) віза, з якою ви можете перебувати на території Польщі. Загалом з останньою ви теж можете поїхати за межі Польщі, проте якщо вас піймає поліція, у вас можуть бути неприємності(аж до депортації). Хоча один мій друг з національною візою їздив в Швецію, Норвегію, Німеччину та Чехію. Національну візу відкрити легше(не так придираються), і на скільки я чув, то за неї не будуть брати консульський збір.

Отож візу можна відкрити в Консульстві чи Візових центрах. Останні були відкриті, для того, щоб трішки розвантажити консуляти. Це не дивно, адже саме до польських установ звертається найбільше народу (в 2011 році - 570 тис. 764 візи). До речі, частка відмов по Польщі, складає лише – 2.91%. За повідомленням Радіо Свободанайскладніше отримати шенгенські візи в посольствах Італії, Латвії, Естонії, Бельгії та Кіпру.

Як відомо, зараз введено систему електронний консулят. Проте, "завдяки" людям, які дуже хочуть помогти іншим за гроші, там ви можете зареєструватись не раніше як за 2 місяці. І це ще у кращому випадку. 

Перед візовим центром вам з радістю будуть пропонувати допомогу, а також забити місце в живій черзі. Одного разу прийшовши в 8 ранку, я вже був сто-якийсь там. Місце наперед, вам заб’ють за 50 грн. Принаймі таку опцію мені пропонували.



На даний момент. Наскільки мені відомо, існують три візові центри, чи як то правильніше сказати - Пункт Приймання Візових Анкет. Іншими словами це посередники між Вами та Консульством. Вартість їх послуг на момент коли я подавав заяву, складав 225 грн. Також ви підписуєте з ними договір про надання послуг. Оплату здійснюєте на місці.
  • 79000 Львів, вул. Садова, 2а
  • 76000 Івано-Франківськ, вул. Короля Данила, 37
  • 46000 Тернопіль, вул. Танцорова, 14
Мушу добавити, що досить зручно оформлена процедура подачі документів та отримання візи, сервіс так би мовити на люкс. Але тим не менше, візовий центр, це на хвилинку, скажено вигідний бізнес, для того кому він належить. 

Шопінг-віза

Півроку тому Польща запровадила для Українів таке явище, як шопінг-віза. Перший раз вам її дадуть на тиждень. Потім можливо багатострокову на термін до одного року. Коштує вона 35 євро + плата за послуги у візовому центрі. Швидкий і зручний варіант, якщо у вас немає знайомих, які можуть вам вислати запрошення.

Ще один варіант отримати візу швидше, це йти на поклон до чергового консула. Вони здебільшого досить лояльні люди, та якщо ви не справите на них враження потенційного емігранта чи хама, то посприяють вам у відкритті візи.
  
При подачі документів, варто памятати також про правило яке ввели з 1 квітня. До вашої страхівки, у вас має бути чек її купівлі, тому коли будете в компанії не забудьте його попросити. Інакше будете купляти на місці, що виходить дорожче. Ще один нюанс по страхівці – можете відкривати на скільки часу хочете, або ж на перший період вашого орієнтовного перебування в Польщі. Одним словом, страхівка на тиждень, при відкритті річної візи вам має вистарчити.

Не забувайте що молодим людям до 25 років, які подорожують з метою подорожі віза видається безкоштовно. Для цього при подачі документів на візу ви подаєте документ, який це підтверджує(справка з університету підходить). 

Поради щодо запрошення

Запрошення грає чи не найважливішу роль у відкритті візи. Саме тому я напишу основні пункти, яким має відповідати запрошення:
  • Пам'ятайте, що воно, як документ діє 3 місяці. 
  • В запрошенні без помилок має бути вказано ваше ім'я та прізвище, а також номер паспорту. 
  • Також мета поїздки. Наприклад, участі у семінарі чи конференції. А ще краще перелік таких заходів. Це вже збільшить шанси на отримання довгостроковішої візи. 
  • Також немаловажно, щоб у запрошенні писало, що вам забезпечують проживання, харчування та інші витрати на території Польщі. 
  • Запрошення може бути англійською чи польською. 
  • Дуже рекомендовано і бажано мати оригінал запрошення, з печаткою та підписом запрошуючої сторони. Факсове запрошення чи друковане, не підійде. 

Країни до яких не треба віз (Порядок перетину кордону громадянами України)

Інколи при наявності хорошої пропозиції, треба діяти миттєво. Саме тому варто знати країни, куди бюрократичних процедур з отримання візи не потрібно проходити. Досить корисну інформацію з цього питання, можна отримати на нашій Вікіпедії. Інформація там досить часто оновлюється і майже завжди актуальна. Також варто проглянути інфо від видання "Авіація Україна".

І на останок, адреси консулятів:

Амбасада Польщі в УкраїніАдреса: 01034 Київ, вул. Ярославів вал, 12
Тел.: +38 044 230 07 00
Факс: +38 044 230 07 43
+38 044 270 63 36 
e-mail: kijow.amb.sekretariat@msz.gov.pl 
http://www.kijow.polemb.net
Генеральне Консульство Республіки Польща в Харкові
Адреса: 61002 Харків, вул. Артема, 16
Тел. +38 057 757 88 01,
Факс +38 057 757 88 04
E-mail: charkow.kg.sekretariat@msz.gov.pl
http://www.charkowkg.polemb.net/

Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові
Адреса: 79011 Львів, вул. Івана Франка, 108
Тел. +38 032 295 79 90
Факс +38 032 295 79 80
E-mail: lwow.kg.sekretariat@msz.gov.pl
http://lwowkg.polemb.net/

Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку
вул. Дубнівська, 22 б
43010 Луцьк
Тел. +38 0332 280-640
Факс +38 0332 280-659
E-mail: luck.kg.sekretariat@msz.gov.pl
http://www.luckkg.polemb.net/

Генеральне Консульство Республіки Польща в Одесі
Адреса: 65014 Одеса, вул. Успенська, 2/1
Тел: +38 048 722 56 96
Тел. +38 048 722 60 03
Факс +38 048 722 77 01
E-mail: odessa.kg.sekretariat@msz.gov.pl

http://www.odessakg.polemb.net/

Генеральне Консульство Республіки Польща в Севастополі
99003 Севастополь, пл. Пирогова, 3Тел. +38 0692 539 881
Факс: + 38 0692 539 885
E-mail: sewastopol.kg.sekretariat@msz.gov.pl
http://www.sewastopol.polemb.net/

Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці
Адреса: 21050 м. Вінниця
вул. Козицького 51, VI пов.
Тел. +38 0432 507-413
Факс: +38 0432 507-414
E-mail: winnica.kg.sekretariat@msz.gov.pl
http://www.winnica.polemb.net/


п.с. надіюсь кому інформація стала у пригоді, якщо у Вас виникають ще якісь запитання - звертайтесь, відповім на них та може ще чимось допоможу)

Знайомство з Естонією та день в Хельсінкі

В даному пості хочу розказати про свої пригоди минулого літа. А саме поїздку в Таллінн. Їхав я туди в рамках Міжнародної Зустрічі Президентів ELSA(the european law students' association). Зустріч відбувалась в останній декаді серпня.

Транспортом добирання, як ви могли догадатись з моєї попередньої розповіді, я обрав автобус з Києва. Зі Львова я вирушав з Данилом, а в Києві нас вже чекала Іра. Дорога була доволі непростою, адже дні були жаркими, ще й автобус виявився не дуже великого комфорту.

Автобус їхав через Білорусь та Росію, що пригадується найбільше, то при кожному перетині кордону, митники заходили зі словами "Сало можете не ховати". На перший жарт такого типу, на кордоні з Білоруссю ми ще сміялись, а ось на жарт від російського митника, ніхто не засміявся і в нього був жорсткий покерфейс, і він бідолаха думав чи не то сказав, чи не так. Втім не про це мова. Подолавши кордони братских країн, ми в'їхали на територію Естонії. Дороги звісно не до порівняння, дуже своєрідна природа з хвойними лічами, ну і звісно всюди вайфай. Навіть під час руху, сигнал появлявся посередині поля. Як відомо, в 2000 році Естонії перша в Європі затвердила Право на доступ до Інтернету, як фундаментальне право людини. Загалом Естонія дуже технологічно прогресивна країна. Вже в 2005 році було проведено перше електронне голосування на виборах, в 2007 естонці могли голосувати за допомогою Інтернету, а в 2011 голосувати можна було вже за допомогою захищених чіпом мобільних телефонів. Окрім того Естонія, один з лідерів впровадження e-уряду, та одна з країн де інтернет банкінг процвітає. Чесно кажучи жарти про естооонців, після відвідин цієї країни, набули для мене трохи іншого змісту.

На одному подиху проїхавши через всю Естонію, ми врешті потрапили до сучасного Таллінну та після хвилин 25-ти ступору ми таки добрались до нашого готелю. Він був розташований в самому центрі міста, з дуже хорошим видом на одну з центральних площ. Збоку готелю був мажорний заклад для росіян, і кожної ночі ми могли спостерігати їх п'яні вакханалії. Неначе в кіно.

Організатори підготували справді хорошу, як академічну так і соціальну програму. Дискусії переважно були в руслі діяльності ELSA. Тому описувати їх не буду. Що ж стосується соціальної програми, то щодня ми мали змогу відвідувати різні клуби з різними тематичними вечірками. 24 серпня, на честь Дня Незалежності ми влаштували в себе в номері Українську Вечірку.

Найбільше мені запам'ятався останній день програми, коли організатори завезли нас до будинку на пляжі Балтійського моря. Там звісно була фінсько-естонська сауна, джакузі, захід сонця і гулянка до  ранку. Неперевершені спогади.

Що ж стосується Таллінна, жителі столиці переважно знають російську проте не люблять на ній розмовляти, надаючи перевагу англійській. Ще одна характерна особливість - сауни. Практично в кожному будинку. Навіть в естонському парламенті є сауна. Люди вірять в її властивості. І після ночі на побережжі я теж в цьому переконався. Благодатній рілакс та насолода. Також, як пояснили нам естонці, Таллінн це Мекка для фінів, які паромом їдуть сюди, двіжувати(бо центр Таллінна нагадує якесь скуплення барів, їх дууже багато) та скуплятись алкоголем, який тут ледь не втричі дешевший. 

Не дозволивши собі пропустити такої можливості, ми теж вирушили паромом до Хельсінкі. Коштував квиток близько 30 євро. Крім столиці Фінляндії, аналогічні пароми ходять ще до Стокгольму та Санкт-Петербурга. Хельсінкі вразив своєю величчю, тобто великими площами та архітектурою, характерною на мій погляд для "радянського" стилю. Тим не менше місто дійсно гарне. Дня на його оглядини звісно було мало, проте враження для себе ми отримали. Ну і звісно ціни. Звичайна вода втричі дорожча ніж в Естонії.
 
Загалом день програми нам коштував 27 євро. Що означає, що за такі гроші в такому готелі і з такою програмою ми б не прожили в Таллінні(хіба couchsurfing і щедра гостинність). В цьому ще одна вигода заходів від ELSA. Можна насолоджуватись країною чи містом за непорівняно маленькі гроші, а також соціалізуватись та здобувати знання. 

Підсумовуючи, мушу сказати, що Естонія мені дуже сподобалась, і я туди ще обов'язково вернусь. Загалом ідеальне місце для життя та здобуття освіти.

7/07/2012

Мертві бджоли ще гудуть? / Політичний роздум

Новинами останніх двох днів для мене стало інтерв'ю третього Президента та головного пасічника України - Віктора Ющенка. В ефірі каналу Інтер, він заявив, що(далі цитата з Ліга Закон) "Возможно, впервые за 20 лет украинской политической истории, так сложится ситуация, в украинский парламент не попадет национальная демократическая сила. Попадут две секты. Одна от партии власти, которая говорит, если ты не с нами, ты против нас. Вторая - так называемая оппозиция, которая говорит, если ты не с нами, ты против Украины, или мягче - против демократии. А я утверждаю, это две авторитарные силы, за которыми стоит вождизм, это проект одного человека. За ними не стоит национальная идея". Також пан Ющенко впевнений в тому, що його партія подолає 5% бар'єр. 

Заява дійсно цікава, і в сьогоднішньому кулуарному болоті на ім'я Українська Політика, й справді важко сказати, чи це маразми та піар, чи істинна правда та просвітління народу від екс-Президента, яку ми сліпо не бачимо.

Кроком до проходження в парламент, стало вчорашнє об'єднання Нашої України з УНП, Конгресом націоналстів та ще декількома правими партіями та організаціями. "Мы, представители патриотических и национально-демократических партий, при поддержке общественных организаций и движений, украинских церквей заявляем об объединении усилий для обеспечения политического отпора и гражданского противодействия наступлению антиукраинских сил"-  йдеться в декларації. Чи готові ви знов повірити Ющенко?

Ясно для мене одне, що українська опозиція, як явище, це зібрання амбітних, егоїстичних та продажних людей. Людей, які не шукають об'єднання, а лише намагають перетягнути електоральне покривало на свою сторону. Проект Об'єднана Опозиція, Свобода, УДАР і тепер проект Ющенка. Партії, які пройдуть в Парламент, але будуть постачальниками тушок для Партії Регіонів. Бо, якщо вони зараз не зможуть досягнути компромісу, то при вже наявному розподілі сил, почнеться вже звичний "дєрєбан" посад та майна, і робота парламенту буде паралізована. І не варто забувати, що на боці Партії Донбасу, окрім значної фінансової підтримки та адміністративного ресурсу, ще й просто "сільнєйша" партійна дисципліна. Варто лише послухати їх публічні виступи - всі, як один чітко гнуть свою лінію. 

Вибори 2012 тим не менше, будуть визначальними(хоч так говорять й про кожні) для майбутнього України. У людей зявляється почуття втомлення від революцій та протестів, напруга між заходом і сходом зростає. Захід втомився від свавілля донецьких, а схід боїться західних бандерівців. Наступним кроком може стати територіальний розкол та створення двох, трьох держав. 


І на останок, скоро знов актуальна пісенька від групи Ленінград:



7/06/2012

Спадок по Кашшаї або історичне рішення ФІФА

Україна ще не скоро забуде імя славного арбітра з Угорщини, Віктора Кашшаї, а також його бригади арбітрів, які у матчі Україна-Англія не зарахувала гол Марко Девіча, тим самим позбавивши Україну шансів на вихід з групи. Нагадаю тоді м'яч пересік лінію, ледь не у метр. Вищі чиновники визнали їхню помилку, та відсторонили їх від подальшого суддівства на цьому ЄВРО. Здавалось, що окрім великої кількості мемів, жартів та прокльонів Кашшаї нічого більше не буде. Та ось вчора, 5 липня, його суддівство таки призвело до історичного рішення від ФІФА. Рішення про запровадження електронної системи визначення голу. Ця система буде вперше запроваджена на клубному чемпіонаті світу, що відбудеться в грудні, і якщо добре себе зарекомендує, то й на Чемпіонаті Світу в Бразилії. На питання чи було це рішення, прийнято після помилки угорської бригади арбітрів, Блаттер сказав, що ні, і всі судді люди. Проте вважаю, що вона(помилка) мала сильний вплив на комітет при прийняті рішення. Залишається також чекати, коли ця система з'явиться і на клубному рівні. А до того часу можете лайкати нефан-сторінку Кашшаї на фейсбуці. 


7/05/2012

Поїздка до Чехії

Нещодавно мав змогу побувати майже 8 днів в Чехії. Відвідував я її з метою участі в семінарі "Культурне вікно". Даний семінар проводився в рамках програми "Молодь в дії", проекту Ради Європи. Організатори покривали витрати на проживання, харчування та проїзд. 

Транспортом добирання до Чехії(Праги), я вибрав автобус. Як завжди в принципі. Зайняла мені ця породож з переглядом якогось нового, "захоплюючого" російського серіалу цілих 17 годин. До мого рекорду подорожі в Таллінн(22 години) на жаль чи щастя, не дотягнув. 


Отже оминаючи історії про останньо-хвилинне збирання речей, епізод "епічний каблук", зустріч з Анею (також учасницею семінару з якою ми раніше онлайн познайомились) та власне дорогу, переходжу до Чехії.


Від попереднього перебування в цій країні в мене лишились не дуже позитивні враження. Перш за все з того часу мені згадувались зруйнований вокзал, купа бруду на дворі, обман в ресторані моїх друзів, а також величезну кількість російськомовних туристів. Складалось таке враження, що я в якомусь місті в Росії, і це забирало відчуття мого перебування в іншій,європейській країні.



Прибувши до Праги в 6 ранку, не дуже багато маєш опцій, коли у тебе на руках немає чеської валюти. Тому мінімально орієнтуючись в даній частині Праги, ми вирушили до центральної частини міста, де точно були кантори. Нарешті його знайшовши, ми обміняли гроші за не дуже вигідним курсом, проте іншого виходу не було - ми були досить стомлені й хотіли перекусити та пересидіти до моменту зустрічі з організаторами,а всі інші обмінники були закриті. Засіли ми в KFC. Точка, яку я люблю за можливість постійно наповняти кружечку напитками від Пепсі)) Проте зекономити на цьому не вдалось, бо там виявився платний туалет ;) 


Таки дочекавшись поки нам відпишуть організатори, ми пішли в сторону офісу потрібної нам організації. Залишили там речі та пішли далі гуляти по Празі. В офісі ми також познайомились з учасником-словенцем(Грігором), з яким поставили мету, піти дегустувати чеське пиво. Словянська душа, що ще скажеш. Місію ми успішно розпочали, та був час передислоковуватись до місця проведення семінару - містечка Рехловіце, що трішки більше в годині їзди від Праги. 


Опинившись там, ми познайомились з нашими тренерами та іншими учасниками(була ще одна учасниця з України - Юля), та почали призвичаюватись до середовища.


Я не буду описувати кожен день програми та кожну подію. Розповім лише про найголовніше.
Взагалі суттю нашого семінару було неформальне навчання, міжкультурний діалог, посилення знань, а також пошук партнерів для майбутніх проектів.


Тренери попались дійсно кваліфіковані, це було видно з моменту знайомства. За їх плечима великий багаж знань,навичок та мандрівок, з яких вони власне це і черпали. Вони нас поділили на кілька груп, і протягом семінару постійно міняли в різні команди (хоча одна, основна(фокусна), таки залишилась). Це робилось звісно для кращої комунікації, активнішого "айсбрейкінгу" та більшого пізнання культур.


Ще однією великою перевагою такого тренінгу була можливість бути ближчим до природи. Для багатьох з нас це виявилось ривок за межі "зони комфорту". Проте вже до кінця семінару, учасники таки її трохи розширили. Концепція проста. Якщо хочеш пізнавати, іноді слід робити кроки за межі свого кругу, поступово його розширюючи та пізнаючи більше знань. Детальніше можна почитати про цю теорію на Вікіпедії 


Тім-білдінг в нас завдяки відносній ізоляції та близькості, вийшов дуже ефективним. На нашому місці був доступ до вай-фаю, що в свою чергу показав наскільки в даний час, ми залежні від Інтернету. Тому для себе я зрозумів, що дійсно хороші тренінги та семінари слід проводити десь за містом, з одно-денним виїздом на екскурсію, та доступу до інтернету лише для одного компютера)


Протягом семінару ми також відвідали місто Усті над Лабем - невеличке, проте доволі затишне. В ньому я ще раз переконався що в Чехії слід бути дуже обережним з валютними операціями. Грузинка в супермаркеті виявила, що в обмінній касі їй видали не коруни а форінти, проте номіналом який мав бути в чеські валюті. Як результ -  більш ніж 10 разовий обман по грошам. Також жителі міста не дуже балувані вивченням іноземних мов(англійською, російською чи то німецькою). Адже проживаючи біля Німеччини вони не могли пояснити нам як і куди пройти, на мої запитання моєю ламаною німецькою (чи то моя німецька була настільки ламана).


Ще одним цікавим моментом, було те, що я попав в фокусну групу з представниками Кавказу (вірменин,азербайджанка та грузинка). Тісне спілкування з ними допомогло мені краще пізнати їх культуру, точніше змусити в майбутньому відвідати ці краї. Також більше взнав про проблему Нагірно-Карабахського конфлікту, та спостерігати, як грузинка виступала медіатором в деяких дружніх суперечках сторін. Ну і як завжди поповнив свій словниковий запас деякими словами (найбільше азербайджанськими).


Підсумовуючи мушу сказати, що я не тільки змінив свою думку про Чехію в кращу сторону, а й здобув багато знань, та власне добре відпочив. Проте найголовнішим плюсом подорожі, стала мабуть мотивація до самовдосконалення та пізнання нового. Цілі, які були поставлені перед семінаром, на мені спрацювали.

Окрім того, немаловажним елементом мандрівки, стала і сума, яку я витратив. Це близько 25-30 євро за 8 днів. (хоча й додому привіз, ще трохи чеських грошей, бо в неділю сувенірні магазини на околицях були закриті, а я вже поспішав на автобус, тому купив лише відкритки та магнітики). Також старався трішки зекономити для своєї наступної подорожі, про яку взнав, перебуваючи в Чехії. 


Сподіваюсь зовсім скоро, зможу розказати про свою наступну пригоду, але вже не з Європейської країни ;)

Під димовою завісою ВРУ, або що там у Світі

Поки в Україні відбувається громадський спротив новому "закону про мови", а також коли народ під димовою завісою закрив очі, на наступні дії парламентарів по прийняттю нових не менш цікавих законів (закон про держзакупівлі, проект по недоторканості депутатів, закупівля веб-камер до виборів і багато інших та просто ґвалтування регламенту) , Європа та Світ теж не спала, та зробила на мій погляд два цікаві кроки.







КРОК 1

Європарламент, серйозною більшістю у 478 голоси відхилив прийняття ACTA(Торгівельна Угода Проти Контрафакту), акту, який на мою думку загрожує майбутньому розвитку Інтернету та свободи спілкування, вибору та й взагалі дій. Розробники цього акту намагались захистити виробників медіа-продукції від піратства та втрати прибутків. І мали на це звісно право. Проте деякі механізми захисту чи то надто суворі, чи дають велике поле дій для виконавчих служб. До того ж дана угода суперечила багатьом європейським законам, щодо захисту права інтелектуальної власності, тому не набула великої популярності серед громадськості. Європейці наразі можуть радіти. США невдоволено плаче.


КРОК 2

ООН в свою ж чергу прийняла цікаву Резолюцію. ЇЇ назва Resolution L13(The Promotion, Protection and Enjoyment of Human Rights on the Internet)
Зокрема вона проголошує, що права людини, які вона має повинні переноситись і на "онлайн". Особливо ця резолюція наголошує на право вираження думки та просить країни(серед яких і Україна забезпечувати це право та розвивати засоби його забезпечення). 

Нагадаю, що резолюція не має обов'язкового рішення, і носить більше рекомендаційний характер та несе моральне забарвлення. Проте на основі їх в майбутньому досить часто приймаються важливі рішення та конвенції.

В наш час досить часто можна вже почути, як "когось притягнули за висловлювання в твіттері", "він погрожував мені в фейсбуці", "він поширював еротичний контент в вконтакті". Дані висловлювання найчастіше звісно можна побачити в західних ЗМІ, про дії людей в США, Англії, Єврозоні. Нещодавно вже почув про деякі випадки переслідування через онлайн дії(проти влади) в Росії. Україна ж могла спостерігати за онлайн переслідуванням та поширенням громадської думки під час слідства по справі Оксани Макар, коли профілі обвинувачених широко показували онлайн. 


Дні мого європейського кіно. Частина 1

Вирішив більше зануритись в європейське кіно.

Принцип вибору фільму в мене був достатньо простий, зайшов на торент-трекер (аве,пірати), та в списку фільмів знайшов декілька, де країна виробництва була не США. Їх і скачав. Опису фільмів не читав. Лише переглянув жанр, щоб не було бува жахів. А то не мав бажання їх дивитись.

Описувати, що було в фільмі не має сенсу, бо це любителі спойлерів та знати, що вони будуть дивитись, можуть переглянути в тій же вікіпедії (лінки додаю).  А власне стисло описую суть побаченого.

Отож три фільми :

Memoria de mis putas tristes (2012)

Почав з іспанського кіно. Перший фільм - знятий за однойменною книгою Габріеля Гарсія Маркеса - "Вспоминая моих печальних шлюх". Історія життя журналіста, який лише в останні свої роки (в день свого 90-річчя) пізнав смак душевного кохання, наковтавшись перед тим вдосталь фізичного. Фільм знято з використанням елементів спогадів минулого, та демонстрацією юного, дорослого та власне старого героя - Ель Сабіо. Кіно з замахом на філософські роздуми. Обдумати деякі моменти життя, таки заставляє.

Моя оцінка 7/10

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BC%D0%BE%D0%B8%D1%85_%D0%B3%D1%80%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D1%88%D0%BB%D1%8E%D1%85


Les Infidèles (2012)

Продовжив з французьким кіном. Комедія з Жаном Дежарденом. Знято з елементами використання антології, тобто декількох коротких сюжетів. В фільмі йде мова про причини любовних зрад, головні герої часто пробують себе в ролі різних персонажів. Фільм достатньо хороший, лише кінцівка вийшла, як на мене якоюсь змазаною. Можливо комусь і більше сподобається.

Моя оцінка 6/10

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Players_(film)

Hodejegerne (Мисливці за головами) 2011
Ну а цей фільм став безумовно відкриттям. Не сподівався на таке від норвежців. Сюжет дуже активний і доволі закручений. В кращому стилі екшинів. Найкраще, що переглянув. Історія грабіжника картин, його любові до дружини та його пригод в результаті певних робочих інтриг. В одній з головних ролей - Ніколай Костер-Вальдау. Виконавець ролі Джеймі Ланністера з Ігри престолів. Виявляється він данець.

Моя оцінка 9/10

http://en.wikipedia.org/wiki/Headhunters_(film)

п.с. оцінки це суто моя суб'єктивна думка. раджу не прислухатись до особистих поглядів на такі речі. кожному своє.
п.п.с. даний допис з мого livejournal,з якого я перейшов сюди

Старт

Вирішив змінити сервіс livejournal на blogger. Основними аргументами стали: приємнішній інтерфейс, поєднаність з акаунтом google, а також вбудована статистика.